AKILLI EV SİSTEMİ NEDİR ?

.

Akıllı Ev Sistemi Nedir?

Yaşadığımız mekanları, gelişen teknolojiler ile bütünleştirerek daha konforlu, daha güvenli ve daha keyifli bir yaşam alanına dönüştürmek kısaca akıllı ev olarak tanımlanıyor.

Evinizin herhangi bir noktasından istenilen bölgenin aydınlatma, perde-panjur, enerji, iklimlendirme, ev sinema sistemi, bahçe sulama, alarm sistemi, kamera sistemi, yada başka bir cihazın kullanımını kilometrelerce uzaklıktan kontrol etme özgürlüğü sunuyor.

Neden Akıllı Ev Sistemi?

Çünkü kablosuzdur, evinizde herhangi bir kırıp dökmeye gerek olmadan çok kısa sürede kurulumu gerçekleştirilir…Çünkü ekonomik bir şekilde sahip olabilirsiniz ve bütçenizi zorlamaz…Çünkü kullanımı kolaydır ve hayatınızı bir anda daha konforlu hale getirecek ve kolaylaştıracak bir sisteme sahip olursunuz…Çünkü önceden programlanan senaryolar (Sinema, Tatil, Uyku, Yemek, Toplantı gibi) ve program opsiyonları sayesinde hayatınız kolaylaşacaktır…

Sisteminin size özel olarak sunduğu konfordan sadece birkaçı;

Sabah siz yatağınızdayken kahvenizin hazır olması,Yağmur yağdığında panjurlarınızın otomatik olarak kapanması,Su veya Gaz kaçağı durumlarında vanaların otomatik olarak kapanması,Tek bir dokunuşla evinizin tüm güvenliğini sağlayabilmeniz ve herhangi bir tehdit durumunda tüm ışıkların açılması, siren çalması ve müzik sisteminin çalışması,Bahçenizin belirlediğiniz zamanlarda sulanması,Evinizin Isıtma ve Soğutma sisteminin programladığınız şekilde çalışması,

Akıllı Ev Sistemi Nasıl Çalışır?

Kablosuz Akıllı Ev Sisteminizi kurulumu yapıldıktan sonra tüm mobil cihazlarla ister evinizden ister dünyanın diğer ucundan kolaylıkla yönetebilirsiniz. Kablosuz Akıllı Ev Sistemlerinin içinde bulunan wifi modülü ile internet noktalarında sisteminizi yönetebilirsiniz.

Akıllı Ev Sistemi Kurulum Aşaması

Akıllı Ev Sistemleri kablosuz ve tadilatsız kolay kurulumu ile evinizin otomasyon sistemi Birkaç saat içinde kullanıma hazır olur.

Kablosuz Akıllı Ev Sistemi Senaryo Hazırlama

Kablosuz Akıllı Ev Sistemleri ile hayal ettiğiniz senaryoları oluşturmak çok basit.

Senaryolara örnek olarak;

EVE HOŞGELDİN MODU ile parmak izi veya şifreniz ile eve giriş yaptığınız andan itibaren giriş aydınlatmalarınız açılır. Alarm sistemi devre dışı kalır. Panjurlar açılır. Isıtma-soğutma sisteminiz çalışmaya başlar. Ses ya da TV sisteminiz açılır. Fırında sabahtan bıraktığınız yiyeceğiniz pişmeye başlar ya da yorgunluk kahveniz hazırlanır…

EVDEN ÇIKIŞ / GÜLE GÜLE MODU ile panjurlarınız kapanır. Isıtma soğutma sisteminiz ayarlanır. Alarm sisteminiz devreye girer…

TATİL MODU ile panjurlarınız kapanır. Isıtma-soğutma sistemleriniz kapatılır. Elektrik ve su akışı kesilir. Bahçe sulama zamanlamanız entegre olarak yağmurlu veya yağmursuz hava durumuna göre devreye girer.

GÜNAYDIN MODU ile istediğiniz saatte perde-panjurlarınız açılır. Müzik sisteminiz açılır. Sabah kahveniz hazırlanır. Isıtma-soğutma sisteminiz devreye girer.

Tüm bu senaryolar tek bir dokunuşla hayatınıza konfor katar.

akillievsiseminedir